cigányos téma jön, aki nem bírja, ctrl+w.
egy. lelőtték ezt a szerencsétlen kissrácot, meg az apját tatárszentgyörgyön. természetesen rögtön a helyszínen pörög az összes cigány jogvédő (cigányjog-védő?), mohácsiviktóriástól, kolompárorbánostól, mindenestül. az összes híradás tényként közli, hogy az áldozatok romák.
akkor most ez hogyisvanez?! ha az elkövető cigány, akkor befogodapofádat, rasszista!, ha az áldozat az, akkor meg kihangsúlyozzuk? ezek szerint a fenti bűneset elszenvedői nem magyar állampolgárok? hiszen cigánybűnözés sincs, mert az elkövetők, és a sértettek is magyar állampolgárok mind... ugye, tisztelt gusztospéter?!
vagy akkor most erősödik a magyarbűnözés?
kettő. ha már kolompárorbán, legyen kövér. ez az drága lélek kijelentette, 2009-ben, a saját száján keresztül, hogy "ha valaki azt mondja magáról, hogy szeret dolgozni, az hazudik", valamint hogy "ma a magyarság a hetedik bőrt is le akarja húzni magáról a cigányságról".
ezt nevezem én béketeremtő nyilatkozatnak, párbeszédre ösztökélő megnyilvánulásnak.
de kedvenc orbink itt nem áll meg. ő módosítani szeretné a kisebbségi törvényt, kedvezményes mandátumot szeretne az önkormányzatokban, szeretné az érdekképviseleti szerveik hivatali rendszerét kialakítani, szeretne rá pénzt, illetve nagyobb jogkört.
és az aduász: betiltatná a cigánybűnözés szót.
hurrá! kolompár for prezident!
három. még mindig ő: a fenti agymenéseket természetesen nem egymaga találta ki. ezeregyszázhuszonnyolcadmagával tette, egy külön erre a célra összehívott országos tanácskozáson, ahova meghívta az ország összes kisebbségi érdekképviseleti elnökét.
dzsembori.
az első kisebbségi önkormányzatokat az első mszp-szdsz kormány hívta életre, ami annyit tesz, hogy cirka 15 éve léteznek. a rendszerváltás óta eltelt időszak alatt a mindenkori kormány 150 milliárd forintot fordított cigány felzárkóztatásra, a sorokon meg rosszabb a helyzet, mint húsz éve.
adódik a kérdés: hol a pénz, tisztelt cigány értelmiség? csak nem ellopódott?! áá, ugyanmár.
a leggyönyörűbb példa a másik díszvarjú, horváthaladár. ő miskolcon végzett gimnáziumot, miskolcon volt a gettóellenes bizottság vezetője a rendszerváltásig, utána négy évig parlamenti képviselő, majd egy közalapítvány kuratóriumi elnöke, közben pedig a miniszterelnök személyes tanácsadója.
na, és kik aladár szerint a hibásak a kialakult (miskolci) helyzetért? na, kik?
hát persze, hogy a politikusok.
magyarország, én így szeretlek.
mas que nada.